Asa

Nový auto motor a šport 11/2014 v predaji.

Ford Focus má novú tvár aj ovládanie palubných systémov, na prvú jazdu s ním sme sa išli presvedčiť, či mu to do príchodu novej generácie bude stačiť. Audi TT tretej generácie sa zameralo predovšetkým na vodiča, komu by to však vadilo? Nový Renault Twingo sa vracia ku koncepcii „všetko vzadu“ a prináša do segmentu miniáut nádych minulosti. Facelift Peugeotu 508 sa neobmedzil iba na optiku, Opel Adam sme okúsili v drsnej verzii Rocks.

Audi A4 je aktuálne vo svojej najstarším premiantom, pripravuje však silný úder konkurencii. Už poznáme prvé detaily. Jeho večných rivalov Mercedes triedy C a BMW sme porovnali v s úspornými naftovými dvojlitrami.

Alternatívne pohony sme odskúšali v hybridnom Mitsubishi Outlander PHEVŠkode Octavii G-Tec, spaľujúcej okrem benzínu aj CNG. S tradičnými palivami sme otestovali BMW radu 4 Gran Coupéosem ďalších automobilov. S Hyundaiom i40 sme sa vybrali po stopách krvavej grófky, pánom poradíme, ako sa dopracovať k dokonalému štýlu v obliekaní.

V technickom okienku sme sa pozreli do budúcnosti na rozšírenú realitu, ktorá sa bude čoskoro zobrazovať na čelných sklách automobilov. S blížiacou sa zimou nesmie chýbať porovnávací test zimných pneumatík, tentokrát s rozmerom 205/55 R16.

Pre milovníkov Mercedesu sme pripravili dilemu, sami sme mali problém vybrať si medzi klasikom alebo moderným superautom. Zaujímavým tipom na auto pre náruživých vodičov je jazdené BMW radu 3. Nový auto motor a šport okrem toho ponúka množstvo ďalšieho zaujímavého obsahu pre náročných motoristov aj anketu Best Cars 2015.