Asa

Nový auto motor a šport 10/2014 v predaji!

Nová Škoda Fabia tretej generácie príde až koncom roka, my sme ju už vyskúšali ešte ako prototyp. V predsériovej verzii sme sa zoznámili aj s Nissanom Pulsar, na prvej jazde s Volvom XC 90 sme skúmali, ako si dala severská automobilka na veľkom SUV záležať.

V porovnávacom teste sme hľadali najlepší mestský crossover spomedzi modelov Citroën C4 Cactus, Peugeot 2008, Renault Captur a Ford Ecosport. Predsudky sú silné, snaha kórejskej značky prelomiť ich je ešte silnejšia. Čo zvíťazilo pri našom hodnotení limuzíny Hyundai Genesis? V ďalších testoch sme prevetrali Audi A3 Cabrio, Kiu Sportage a Ford Kuga s pohonom predných kolies, poriadnu dávku kilometrov si vypýtal aj Mercedes-Benz C220 BlueTEC.

Volant sme na chvíľu vymenili za kormidlo a vybrali sme sa loďou po Baťovom kanáli, do histórie automobilov sme sa vrátili na zraze veteránov značky Citroën. Na minulosť sme zabudli s nástupcom legendárneho Gallarda – superšportom Lamborghini Huracán.

Autoškolou vzdelávanie vodičov nekončí, Ministerstvo dopravy pripravuje novinky, ktoré ich lepšie pripravia na aktuálne situácie na cestách. Motory TSI vyžadujú špeciálnu starostlivosť a jazdný štýl, poradíme, ako vám vydržia čo najdlhšie. Palubná doska je plná rôznych kontroliek, čo znamenajú ikony na prístrojovom štíte.Pre všetky povinné automobily bude povinný systém kontroly tlaku v pneumatikách, ich prínos je nemalý, vysvetlíme prečo. Lepiace súpravy na opravu pneumatík šetria priestor aj hmotnosť, testovali sme, či sa na ne dá spoľahnúť.

Po roku je tu opäť naša čitateľská anketa o najlepšie automobily. Vyjadrite svoje sympatie, pridajte názory na značky a získajte niektorú zo 135 hodnotných cien.