Asa

Nový auto motor a šport 7/2014 v predaji!

Júlové vydanie magazínu auto motor a šport už nájdete v stánkoch a na pultoch. Vnútri sú aj tieto témy:

Minulé leto sme si vetrali hlavy v Jaguari F-Type s otvárateľnou strechou, po roku sme nasadli do verzie Coupé. Po prvý krát sme sa na domácich cestách zoznámili s čínskym Qorosom 3 Sedan. Skutočnú búrku v segmente manažérskych áut spôsobí na jeseň VW Passat, detailne vám odhalíme jeho techniku. Pre najvyšší manažment treba poriadnu limuzínu, aj keď len so základným motorom. Sú Audi A8 a Mercedes-Benz triedy S dostatočne honosné aj s naftovými trojlitrami?

Na vrchol hitparády decimetrov v kufri prichádza Peugeot 308 SW, na triede GLA od Mercedesu sme skúmali, čo vám dá viac oproti „áčku“. Ekológia hýbe svetom, pozreli sme sa na všetky aktuálne predávané koncepcie pohonov, vedeli ste, že je ich až trinásť? U nás je populárnou alternatívou plyn, prvý krát sme sa previezli s Octaviou G-Tec a preverili sme aj Citroën C3 Picasso a Hyundai ix25 na LPG.

V extra téme Autom na dovolenku poradíme, ako pripraviť auto na cestu, ako cestovať s deťmi a na čo si dať v ktorej krajine pozor, ešte pozornejšie sme sa pozreli na špecifiká Chorvátska. Nehoda je vždy nepríjemná, aj keď nie ste na vine. Niekoľko rád, čo robiť po havárii a ako predchádzať problémom, sa vždy hodí. Volkswagen Multivan sa javí ako dodávka, ideálnejšie auto na dovolenku však budete hľadať ťažko, neveríte? Nám sa zase ťažko hľadal víťaz porovnávacieho testu Citroënu C5 Cross Tourer a Opla Insignia Country Tourer. Súboj Nemecko-Francúzsko je naozaj tesný.

Letný vzduch plný nečistôt vyžaduje časté umývanie auta, spomedzi deviatich vysokotlakových čističov sme hľadali ten najlepší. Finančný radca ukáže, ako neprerobiť na kúpe jazdeného auta. My sme sa tentokrát pozorne pozreli na Hyundai Santa Fe druhej generácie. Ešte viac sa dozviete v aktuálnom čísle auto motor a športu, ktoré je v predaji aj s klubovou kartou Autoklubu Slovakia Assistance s množstvom výhod.