E-mail: info@asaauto.sk
Adresa: Bosákova 12, 851 04 Bratislava

Autoklub Slovakia Assistance spoločne s Marošom Paleschom bude v Dopravnom oku riešiť vaše problémy na cestách, v dopravnej legislatíve, sledovať aj neduhy účastníkov cestnej premávky, poukazovať na ne a samozrejme ponúkať tie najlepšie a najefektívnejšie riešenia. Počítame aj s vašou spoluprácou, námety do relácie zasielajte na: dopravneoko@asaauto.sk.

Dopravné oko 135
Jesenné nástrahy

Jesenné počasie prináša po lete vodičom mnoho nástrah. Oplatí sa byť pripravený.

Dopravné oko 134
Bez vodičáku z dovolenky

Šetriť sa dá rôznymi spôsobmi, napríklad mýtnou jednotkou, ktorú si prenajmete už na Slovensku. No a ušetriť si kopec zbytočných problémov v zahraničí aj doma sa dá tým, že si dáme pozor na svoje doklady.

Dopravné oko 133
ENC už aj na Slovensku / Bezpečné prázdniny

Autoklub Slovakia Assistance pripravil pre našich vodičov smerujúcich do Chorvátska novinku, ktorá im uľahčí prejazd diaľnicami.

Dopravné oko 132
Zmeny medzi pruhmi

V rámci európskej legislatívy sa zjednocuje najvyššia aj najnižšia povolená rýchlosť na diaľniciach. Čo s tým súvisí?

Dopravné oko 131
Smombies na Slovensku

Predstavíme vám diagnózu, ktorá je pliagou veľkých miest a šíri sa aj po Slovensku, ďalej vám ukážeme aroganciu na dvoch kolesách a predstavíme si jednu policajnú novinku.

Dopravné oko 130
Drahšie za rýchlu jazdu aj mobil

Nerešpektovanie dopravných predpisov prináša pokuty a sankcie. Aprílová novela schválená vládou ich rapídne pritvrdzuje.

Dopravné oko 129
Jar prichádza, premávka hustne

Pravidlá platia pre všetkých účastníkov cestnej premávky. K tomu si za volant alebo riadidlá pribaľme vzájomnú toleranciu a ohľaduplnosť.

Dopravné oko 128
Chodníky pre chodcov

Minulý rok v novembri naši páni poslanci odhlasovali úplný zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý platí od marca tohto roka.

Dopravné oko 127
Nie je zóna ako zóna

Obytná zóna, či školská alebo pešia. Ako sa v nich majú správať jednotliví účastníci cestnej premávky, aby boli bezpečné pre všetkých, to si rozoberieme v januárovom dopravnom oku.

Dopravné oko 126
Tento rok na cestách

Napriek pandémii, obmedzeniam a rozruchu okolo nej, sme my na kolesách pár úspechov zaznamenali aj v tomto roku.