Revolučná jazda: Ako Chrysler Imperial v roku 1951 zaviedol posilňovač riadenia

V roku 1951 sa americká automobilka Chrysler zapísala do histórie automobilizmu významným inovačným krokom – zavedením prvého sériovo vyrábaného posilňovača riadenia. Tento prelomový krok priniesol revolúciu v ovládaní vozidiel a stal sa základom pre moderné systémy riadenia, ktoré dnes považujeme za štandard.

Revolúcia v bezpečnosti: Ako Wills Sainte Claire priniesol svetu cúvacie svetlo

Zaujíma vás, ako sa zrodilo cúvacie svetlo, ktoré dnes považujeme za samozrejmosť? Objavte príbeh Childe Harolda Willsa, ktorý opustil Forda, aby priniesol svetu inováciu zvyšujúcu bezpečnosť na cestách. Kliknite a dozviete sa, ako Wills Sainte Claire v roku 1922 navždy zmenil automobilový svet.

Príbeh prvého auta na svete: Ako Benz Patent-Motorwagen odštartoval éru áut

Automobil, ako ho poznáme dnes, je výsledkom tisícov inovácií v priebehu rokov. Takmer v každom prípade však s konkrétnym sériovo vyrábaným automobilom prišla prvýkrát inovácia, ktorá posunula automobilový svet o krok ďalej. V tomto článku sa dozviete, ako historický vynález pána Benza prešiel prvú dlhú cestu, akú úlohu zohrala Karlova manželka Bertha a ako malé inovácie priniesli obrovské zmeny. Objavte začiatky automobilového sveta, ktorý dnes berieme ako samozrejmosť.